Chcete návod na úspěšnou kampaň? Pošlete si jej na e-mail.Mráz ani Lilii nespálí

31.3.2018

... a nic na tom nezmění ani Karel V.

Jak na Facebook kampaň?

9.2.2018

Jak bavit na sítích? A získat třeba nové zaměstnance? Není to tak jednoduché. ...aneb Case study kampaně Den v RIQ. Pro Reality IQ a.s. a pohled do zákulisí.

Proč potřebujete copywritera?

27.7.2016

Pro skvělý text bez sebemenších nedostatků! #S úctou K zákazníkovi! Jedna sýýýýrová storka, která se zkrátka nepovedla.

Příběh značky. Příběh brandu

22.4.2016

Co to je ten příběh? A jak vzniká?

Postřehy z branže: Jak na Facebook, nemarketingový produkt a sex v práci

9.2.2018

...zmeškali jste Barcamp Brno 2016? Pak nevíte, jak na Facebook, produkt, který nepotřebuje marketing, potížisty a sex v práci! Jak spolu tato témata souvisejí? A proč jsou stále živá, stále aktuální? Inspirace za 12 minut vašeho času.

Ty, Andreo, proč neděláš v korporátu?

8.2.2018

Oboru PR a marketingu se věnuji už od doby posledního ročníku bakalářského studia v Brně. Mám roky praxe a pokud jsem se něco během těch let o sobě naučila, pak to, že v korporátu pracovat nechci. Už nikdy.

PR vs. marketing

21.12.2016

Některé věci jsou holt nadčasové... Proč není PR samospásné? Kdy funguje naopak lépe, než reklama?

Jak na kampaň?

19.5.2014

Ne, nepotřebujete slevu. Co potřebujete, je plán, stanovit si dílčí kroky, rozdělit pozice a role, vytyčit cíl. Jak na to? P.S.: Konkrétní kampaně v návodu v horní liště ke stažení... Za e-mail!

Interní „PR“ a role interní komunikace

19.5.2014

Dobré PR začíná doma. Jedině organizace, ve které vládne soulad a pohoda, se může úspěšně prezentovat navenek. Proč? ...Aha!

Jak se pozná dobrý šéf?

6.7.2014

Talentovaní lidé nejsou motivováni na prvním místě penězi, ale způsobem vedení a prostředím, které jim firma vytváří. Špatný šéf vyvolává ve svých podřízených pocit zmaru. Demotivaci, únavu a vyhoření, a proto odcházejí jinam. Ne nadarmo se říká, že zaměstnanci neopouštějí firmu, ale lidi. Že hlasují nohama!

Mám příběh! Proč nikoho nezajímá?

9.6.2014

Pro svůj projekt, podnikání, nebo jen událost ve firmě cítíte takový zápal a nadšení, že nemůžete uvěřit tomu, že novináře vůbec NEZAJÍMÁ. Většina odborníků na komunikaci nechápe, že novinář není povinen danou událost medializovat. Jak z toho ven?

Jak vytvořit jméno své firmy

10.5.2014

Na počátku kroků vytváření silné značky stojí definování sebe sama. A kontinuita. Protože světská sláva, polní tráva. Tenhle článek by vás proto měl zajímat.

PR? Marketing? Co vybrat?

12.11.2014

A proč se jménu vaší firmy vůbec věnovat? Pověst firmy pomáhá udržet stávající zákazníky a získat nové. Motivuje zaměstnance, pomáhá ve vztazích se správními institucemi, vzbuzuje zájem akcionářů. Je to ovšem běh na dlouhou trať. Dobrá pověst nevzniká ze dne na den. Vyplatí se však do ní investovat.

Experti a management. A kam se dere ambiciózní kolega?

21.8.2014

Každý schopný odborník na komunikaci vnímá za klíčové řídit komunikaci celé firmy. Není to ovšem jednoduché, není sám...

ROI u PR. Záhadné spojení?

17.9.2014

V moderních příručkách PR se hovoří o ROI (Return of Investment) PR kampaní. O návratnosti investic do PR nelze hovořit ve finančních intencích, tedy kolik jsme zaplatili a co nám to přineslo. Platí však několik ukazatelů toho, že se nám kampaň vyplatila. Které to jsou?

Jak na kvalitní www obsah?

19.5.2014

INTERNET rulez. Vyhledáváme však zde pouze takové zdroje informací, které poskytují dobré rady, fakta, + jsou osobité a důvěryhodné. Na co si ještě dát bacha?

Chci, nebo budu spíše prokrastinovat?

19.1.2018

Všichni známe ten pocit, kdy námi proudí motivace, nadšení a zápal. Taky však dobře víme, jaké to je, když se nám nechce ani ráno vstávat. Jeden člověk, dva scénáře. Do které role se obujete?

Předsevzetí? Ano, PF 2018!

9.1.2018

...365 dní je pryč a je tu další rok v pořadí. Ten uplynulý se mi přitom slil do jediného slova: Upracovaný. Pro 2018 si dávám proto jediné předsevzetí: Prožiji jej úplně jinak!

Když je láska na kolenou

3.2.2018

Chceš mít taky děti? O antikoncepci, lásce a milování.

Pravda s.r.o.

30.11.2017

Byla jsem zvyklá mít vždy pravdu. Než jsem zjistila, že jsou i jiné hodnoty.

Mám se rád, nemám se rád

29.11.2017

SEBELÁSKA. Vychází z pocitu, že v sebe věřím. Sebeláska dává sílu. A měří naše možnosti.

Hranice rovnováhy

27.11.2017

Ve vztazích existuje jedno ožehavé téma, které my, ženy, tak příliš umně nedáváme. Hranice. Není o jejich umělém vytyčování, hájení, bojování, přetahování se o ně… Jako spíš o to, jak si je nastavíme samy k sobě. My. Ve své sebeúctě a sebelásce.

Fyzika lásky

25.11.2017

Většina z nás je 80%. Máme vztahy plné ústupků, vzájemné tolerance a smiřování se s tím, co na tom druhém nemusíme, i kompromisů. Svou nespokojenost vykrýváme dalšími lidmi. Milenci a milenkami. Bokovkami. Původní význam označení znamenal: Dva lidi, co se milují. Asi jsem staromódní...

Cokoli, na co pomyslíš?

25.11.2017

V životě dostaneme vždy to, co si přejeme. Ani ne tak na poli myšlenek, jako nevědomých pocitů. Kdo má coby svou motivaci strach, toho život učí skrz bolestivé zážitky, že musí svou realitu tvořit jinak. Bolest je pouze důsledek jeho špatného vnitřního nastavení. A zažívá nové a nové situace, které se mu nebudou líbit, dokud to nepochopí.

Noty lásky a proč jsou ženy vždy první

21.11.2017

Proč ženy vcházejí do dveří vždy jako první. Tedy musejí, bez ohledu na gentlemany. I o harmonii a notách, které musíme při milostné symfonii sladit.

Na úpatí bohyně

8.11.2017

O ženách. Ženském soupeření, nepochopení, soutěžení. Ublížení, křivdách, naschválech a přátelství, coby léku, který dává ženám naději.

Tři sudičky

4.11.2017

Vina, hanba a lítost. Tři zlomyslné sudičky, které svazují naše sebevyjádření už od dětství. Ublížil jsem? Já to přeci tak nemyslil. Stydím se a lituji toho, co jsem ti způsobil. A pak celý cyklus hry na viníky a oběti, daný scénář, který je nepohodlný všem zúčastněným.

Cesta motýla

3.11.2017

Žádná bolest není špatná. Zvykli jsme si ji však takto posuzovat. Ano, nikdy není příjemná, ale... “Když něco bolí, tak se to hojí nebo roste,” říkával mi v dětství můj táta.

... Když ti muži!

28.10.2017

když něhu sneseš přílišnou i tvrdost, když svůj jsi, všem nechť druhem jsi se stal, když, sbratřen s davem, uchováš si hrdost a nezpyšníš, byť mluvil s tebou král, když řekneš: „Svými vteřinami všemi mně, čase, jak bych závodník byl, služ!“, pak pán, pak vítěz na širé jsi zemi — a co je víc: pak, synu můj, jsi muž!

Jedno tělo, jedna duše

31.10.2017

Vztahy se žijí srdcem, ne egem. Nevěřme hloupostem. Zdravé vztahy se nemusí pěstovat, hnojit, ošetřovat, leda byste chtěl/a být zahradníkem. Výjimečné vztahy vznikají i žijí samospádem. Láska není soupis toho, co na sobě obdivujeme.

Typologie lenocha

28.10.2017

“Tohle vůbec nedává smysl,” říká herec v ohrané reklamě nejmenovaného pracovního portálu. Ano, ani mně tahle reklama vůbec smysl nedává.

Oblíbená pohádka

27.10.2017

Jaká byla vaše oblíbená pohádka? Kterou jste chtěli číst stále dokola a dokola? Ono víte, žádná pohádka není jen nějaká povídačka. Dobrá pohádka dokáže brnknout na strunu našim snům o tom, jaká by byla naše vysněná životní dějová linka.

Škatulky, škatulky, hýbejte se...

26.10.2017

26. října je dnem, kdy v roce 1965 převzali členové skupiny Beatles Řád britského impéria. Odkaz nejslavnějšího brouka, Johna Lennona, bychom právě dnes mohli posunout o kus dále.

Perfektní milenec

25.10.2017

Ne, tohle nebude o sexu, ale o hledání toho Pravého a bude to, doufám, zajímavé pro obě pohlaví. Bude to totiž o vztazích, které nás baví (nebo naopak vůbec ne), díky kterým jsme, nebo chceme být, my ženy, samy sebou. Bude to o pohodě. Svobodě a Lásce s velkým L v dnešní době. A ano, k názvu se také dostaneme, ale postupně. Nepřeskakujme.

O knihu napřed

24.10.2017

Je zvláštní, nakolik my lidi potřebujeme různé vykladače pravd. Kteří nám říkají, osvětlují, předžvýkávají a interpretují to, k čemu si stejně musíme dojít sami. A kteří nejsou o nic lepší, moudřejší, osvícenější… než my. Jen jsou o knihu před námi.

Vlastní DNA

17.10.2017

Podle východní filosofie máme všichni čtyři tváře. Tu, kterou ukazujeme, tu, kterou si myslíme, že ukazujeme, tu, o které si myslíme, že jsme, a pak tu poslední - tu, kterou jsme doopravdy. Jaké je tedy naše pravé já? Kde končí nebo naopak začíná naše skutečná svoboda?

Justýna

23.9.2017

Kdybych měla dceru, přála bych si, aby… v mnoha věcech nemusela složitě tápat a hledat se, jako jsem se hledala já. Přála bych jí, aby měla radost sama ze sebe i aby uměla být odmala svá. Aby nedala na pravidla a omezení, které by ničila její ženskost i její celistvé já.

Když povstanou Fénixové

2.9.2017

... z vlastního popela... A jen na na pozadí svých omylů se učíme milovat.

Ženská esence

26.8.2017

Marylin Monroe byla ztělesněním ženskosti. Pamatujeme si ji jako sexsymbol. Měla však větší přesah.

Zaměstnanci Facebooku

28.7.2017

Od doby, co používám Facebook, jsem si všimla několika věcí. Mám více přátel na síti, než v reálném životě. Mí přátelé mají zajímavý život. Ten virtuální. Jsme zaměstnanci Facebooku. Všichni, kdo jsme online.

Místo na slunci

26.7.2017

Vychovat z dětí osobnosti, které si jsou vědomy samy sebe, ale zase neubližují zbytečně druhým, je přání každého rodiče. Učíme je proto vymezovat si hranice. Co je možné a co už tolerovat nejde. Že to není právě jednoduché, zjistíme velmi brzy.

Vztahy...

4.7.2017

Láska je hlavně o nás samých. Kdo jsme. Nebo kdo můžeme být.

Princové a tátové

24.6.2017

Ve vztazích partnerských jsem nikdy nikoho nevychovávala. Zásadně. Neměla jsem ani ambice chtít někoho měnit. Svoboda druhého je pro mne nedotknutelná. Končí pouze tam, kde začíná ta moje. Poučena životem u syna jsem měla tendence chtít se prosazovat poněkud více. No, po šesti letech jsem naštěstí prozřela. Úplně.  Vychovám chlapa, ne nepoužitelného prince.

Jin a jang

16.6.2017

Život není vždy dokonalý příběh. Mnohdy některé kapitoly v zápalu nadšení přeskočíme, vynecháme, až se sami ztratíme v ději. Jindy se nostalgicky vracíme zpět k dávno otočeným stránkám...

Horor jménem střídavka?

21.4.2017

Podle statistik se až 50 % párů rozvádí. My jsme procento těch v lásce neúspěšných zvedli i za všechny nesezdané, co si spolu stihli pořídit dítě. Byli jsme spolu pět let a Sebík oslavil čerstvě čtvrté narozeniny, když se mezi nás zpočátku nepozorovaně vplížil konec našeho vztahu. Moje rodina byla z našeho rozhodnutí na infarkt.

O Zoubkové víle, Pořádníčkovi a dalších pomocnících

4.3.2017

Víra a děti... Složité téma. Zejména v dnešním hodnotami popleteném světě.

PF 2017

31.12.2016

Každý rok, který končí, v nás přináší pocit, že ten další, do kterého vstupujeme, musí přinést něco nového a úžasného. Cítíme, že se může změnit mnohé z toho, co jsme v roce předešlém začít nestihli, nebo naopak zvorali, či jen nedotáhli do konce.

Štastné a veselé svátky světla

23.12.2016

Jsem z rodiny, která dbá na tradice. Čím jsem starší, tím víc si přeji, aby si něco z jejich přesahu, které Vánoce po celém světě mají, zapamatoval i můj syn. A není to vůbec jednoduché...

PRAVIDLA nejsou povidla

18.12.2016

PRAVIDLA jsou v životě důležitá. Usnadňují naše chování a přinášejí pocit uspokojení, že se s námi jedná podle našeho očekávání. Začít s nimi musíme u sebe doma.

Chci práci?! Ano, ale bez CíVíČka!

18.12.2016

Moje CV? Rituálně spáleno. NEPOTŘEBUJI HO. Zákon přitažlivosti funguje ve všem. Nejen ve fyzice.

Jak jsem se učila trpělivosti, když pohár přetekl

18.12.2016

Učíme se od sebe navzájem. A největšími mistry v tréninku mezilidských dovedností jsou naše děti. Můj syn je v tom úplný Šaolin. Neporazitelný bojovník, který mě dostane na kolena i bez zbraně.

Jogínský hobbymarket

18.12.2016

Cesta k naprosté svobodě člověka je dlouhá a každý si ji musí vyšlapat sám... Od jogínů až k hobbymarketům, napříč myšlenkovými směry hledáme všichni cestu ke svému naplnění. Jaká je ta má?

Mýtus ženské krásy

17.12.2016

Tak předně, krásná jsem chtěla být odmala. Nebyla jsem proto nijak jiná, zvláštní, nebo výjimečná než ostatní holčičky. Kde se tato touha v nás bere? Proč si my, ženy, myslíme, že máme nebo přímo musíme být krásné?

Pssst. Holky, na slovíčko

18.12.2016

Ženské časopisy nečtu vůbec ráda. Bez ohledu na jejich tematické zaměření i věkovou kategorii, nebaví mne žádný. Přijdou mi plytké. Naivní. Přihlouplé. Jako by jejich autorky chtěly zaplácnout volný prostor mezi reklamou a horoskopy/recepty. Neříkají nic nového. Tento článek je pokus se s jejich stylem a tónem psaní vyrovnat. Po svém.

"5 S" / Seberozvoj bez kouče

18.12.2016

Existuje pět S, které jsou pilíři na cestě za osobním rozvojem. Bez nich nemá složitá konstrukce naší osobnosti pevné základy. MOŽNÁ je také znáte.

Dobré jméno především!

14.5.2014

I velcí hráči na trhu v uplynulých letech poznali, že na dřívější média se v době internetového boomu nelze spoléhat. Online svět změnil pravidla marketingu a PR. Jak?